Zawieranie wirtualnych przyjaźni

Zawieranie wirtualnych przyjaźni

Kolejnym bardzo ważnym problemem, jaki niesie za sobą upowszechnienie się Internetu jest niewątpliwe sposób podejścia do pojęcia jakim jest przyjaźń. Jeszcze parę lat temu naszym przyjacielem była osoba, na której można było polegać w każdej sytuacji.

Niezależnie od tego, co by się wydarzyło, zawsze dochodziło do wybaczenia, a niemiłe słowa odchodziły w zapomnienie. Kiedyś na uzyskanie miana przyjaciel trzeba było sobie zasłużyć.

Zresztą bycie kolegą i możliwość należenia do grupy najlepszych znajomych również wymagało bliższego poznania. Poza tym fakt posiadania dwóch znajomych, którym możemy zaufać nie przekładał się na otrzymanie łatki, że jesteśmy mało otwarci na innych.

Współcześnie sytuacja ta nabiera zupełnie innego znaczenia, dzięki internetowym portalom bardzo szybko możemy powiększyć grono znajomych. Co z tego, że nie mamy pojęcia, kim dana osoba właściwe jest i nigdy nie widzieliśmy jej na oczy, bowiem obecnie liczy się posiadanie jak największej ich liczby, bo to jest prestiż.

Back To Top