Toyota Prius drugiej generacji

Toyota Prius drugiej generacji

Model Prius to samochód z napędem hybrydowym, którego produkcja zajmuje się firma Toyota. Prius zasłynął jako pierwszy model auta hybrydowego, który zaczęto sprzedawać na masową skalę.

Możemy wyróżnić kilka generacji Priusa. Całkowite przeprojektowanie pierwotnego modelu, czyli druga generacja, rozpoczęło się w 2003 roku.

Prius drugiej generacji wyróżnia się nowym nadwoziem liftback o ulepszonej aerodynamice. W przeprojektowanym modelu poprawiono rozmieszczenie elementów konstrukcyjnych, a także zwiększono wielkość bagażnika i przestrzeń przed tylną kanapą.

Model posiadał również lżejszy akumulator oraz klimatyzator z elektryczną sprężarką. Drugą generację Priusa zaczęto produkować w 2003 roku.

Lata 2005-2009 to produkcja Priusów z przeznaczeniem na chiński rynek. W Chinach sprzedaż była zdecydowanie mniejsza niż w innych krajach, a przyczyną tego była wysoka cena modelu.

Prius drugiej generacji był tańszy w Japonii i Stanach Zjednoczonych niż w Chinach. Przyczyną tego było wysokie ceny związane z importem części.

Back To Top