Subaru, czyli japoński producent samochodów

Subaru, czyli japoński producent samochodów

Subaru to japońska marka zajmująca się produkcją samochodów osobowych. Marka ta należy do Toyota Motor Corporation. Została założona w 1953 roku. Subaru tłumaczy się z języka japońskiego jako plejady, które są widoczne także w logo firmy. Produkcja małych aut Subaru 360 rozpoczęła się w 1958 roku. Samochód ten miał duże znaczenie dla rozwoju Japonii, ponieważ przyczynił się do jej zmotoryzowania. Z kolei rok 1966 należał do Subaru 1000.

Było to pierwsze auto, które opierało się na modelu wykorzystywanym w nowoczesnych konstrukcjach z napędem na przednie koła. W 1969 roku przyszedł czas na następcę Subaru 360, czyli R-2. W kolejnych latach pojawiły się inne modele, takie jak Leone, Leone Station Wagon, Rex czy Brat. W roku 1997 Subaru zaprezentowało terenowy model Forester. Auto wyróżniało się zupełnie odmiennym stylem od innych samochodów terenowych. Od 2013 roku Subaru zajmuje się produkcją samochodów z napędem hybrydowym. XV to pierwszy model, który napędza benzynowy silnik-bokser oraz jednostka elektryczna.

Wodorowanie silnika to proces polegający na usuwaniu zalegającego się nagaru w silniku. Korzystanie z usługi wodorowania silnika zwiększa jego żywotność.

jersey.net.pl
Back To Top