Samochód z wyższej półki na rynku wtórnym

Samochód z wyższej półki na rynku wtórnym

Wielokrotnie wałkowano już w prasie i telewizji temat o znacznej utracie wartości nowego auta już w pierwszym roku użytkowania. Jest to niezbity fakt. Dlatego też zakup samochodu wysokiej klasy na rynku wtórnym niesie ze sobą niezaprzeczalne korzyści.

Na przykład dwuletnie auto można kupić nawet sto tysięcy taniej niż to prosto z salonu. Niestety wszystko ma swoje dobre i złe strony. Minusem takiej transakcji jest fakt, że w ciągu następnych kilku lat użytkowania znaczną część tych oszczędności mogą pochłonąć naprawy i standardowa obsługa.

Wynika to z dość skomplikowanej budowy najnowszych modeli samochodów – naładowania elektroniką i dodatkowymi udogodnieniami, które poza ASO ciężko jest serwisować. Możesz także zapomnieć o tańszych zamiennikach części. Poza niektórymi elementami eksploatacyjnymi każda najdrobniejsza nawet część będzie musiała pochodzić od producenta, co pociąga za sobą niemałe koszty i czas potrzebny na ich sprowadzenie.

Oczywiście to najczarniejszy scenariusz. Dwuletnie auto zwykle wciąż zachowuje swoją bezawaryjność i może się okazać, że taki zakup będzie doskonałym interesem, a samochód będzie ci służył niezawodnie kolejne lata.

Back To Top