Obyczaje picia kawy na świecie

Obyczaje picia kawy na świecie

Mało kto zdaje sobie sprawę, że kultura picia kawy na świecie jest niesamowicie rozbudowana i różnorodna. Mała czarna może przybierać różne formy w zależności od kraju i kultury w której się akurat znajdujemy.

Jednym z najbardziej kojarzących się z kawą krajów są Włochy. Picie czarnego naparu ma w tym kraju cały ceremoniał i obarczone jest długą listą zasad.

Przede wszystkim nie pija się tam kawy z mlekiem w godzinach popołudniowych, gdyż dla Włochów zestawienie kawy i mleka zarezerwowane jest dla porannych chwil, gdy wybudzają się jeszcze, by ruszyć do pracy. Brazylia należy do największych importerów kawy, ale Brazylijczycy nie tylko sprzedają kawę – oni ją również uwielbiają! Kawę podaje się tutaj nawet najmłodszym mieszkańcom stolicy footballu pod nazwą cafezinho – jest to napar z długo gotowanych ziaren kawy z dodatkiem mleka i cukru, który można kupić nawet na ulicy prosto z termosa! Turcja ma długą, bo ponad pięciuset letnią tradycję picia kawy! Kawę sporządzają skrajnie inaczej od sposobu znanego nam jako kawa po turecku.

Turcy napój ten sporządzają albowiem w małym tygielku, w którym trzykrotnie zagotowują mieszankę cukru, wody i rzecz jasna kawy. Tak sporządzony wywar jest słodki, bardzo mocny i błyskawicznie stawia na nogi.

antykoncepcja.cywilizacja.com.pl
Back To Top