Nieustanny kontakt osłabia więzi

Nieustanny kontakt osłabia więzi

Kolejnym problemem współistnienia ciągłego kontaktu poprzez sieć jest niewątpliwe brak wytwarzania się swoistych uczuć, które potęgowały i wzmacniały przyjaźń, ale przede wszystkim miłość.

W tym przypadku mamy wiele czynników, które na to wpływają, jednak do tych najważniejszych należy obecnie zupełny brak odczuwania tęsknoty za drugą osobą.

Współczesne pary ciągle są „online” mają ze sobą kontakt przez wiele urządzeń, niezależnie od tego gdzie jesteśmy, możemy cały czas się widzieć.

Wobec tego zapominamy o tym, jak bardzo potrzebne w utrzymaniu pozytywnych relacji jest oderwanie się, czy odcięcie od siebie.

Ma to także znaczenie w małżeństwie, wiele osób kilka razy dziennie dzwoni do siebie z prozaicznych powodów, aby zapytać, czy jutro idziemy do mamy na obiad, czy powiedzieć, że widzieliśmy fajną kanapę. Jeżeli występują jakieś problemy w małżeństwie warto zastanowić się nad terapia małżeńska szczecin .

Oczywiście dobrze, że chcemy ze sobą rozmawiać, ale niewątpliwe wzmocnienie więzi będzie miało bogatsze owoce, jeśli będą to bezpośrednie kontakty, chociażby przy wieczornej kolacji.

Back To Top