Mazda Motor Corporation

Mazda Motor Corporation

Mazda jest japońskim producentem pojazdów osobowych. Siedziba firmy zlokalizowana jest w w Hiroshimie. Założycielem koncernu był Jujiro Matsuda, który rozpoczął działalność w 1920 roku.

Polski oddział zaczął działać w 2008 roku. Filozofią marki Mazda jest nie tylko przyjemność jazdy, ale również dbałość o środowisko naturalne. Marka zobowiązała się do obniżenia spalania w swoich pojazdach.

Na początku firma trudniła się produkcją obrabiarek, ale z czasem zaczęto pracować nad pierwszym samochodem. Produkcja pierwszych aut miała miejsce w 1931 roku. Prototypy samochodów osobowych powstawały od 1940 roku.

Szczególnie istotny był dla Mazdy rok 1960. Wtedy to zaprezentowano innowacyjny model auta Mazda R360. Był to moment przełomowy, ponieważ Mazda jako pierwsza japońska firma pokazała czterokołowy model samochodu.

Mazda kładzie nacisk na ochronę środowiska naturalnego. Już w 1992 roku zaadaptowała Kartę Środowiska Naturalnego, co miało zapewniać jeszcze większe zaangażowanie firmy. Jako pierwszy japoński producent zdołała uzyskać certyfikat jakości ISO 9002.

5.

Back To Top