Japońska marka samochodów Toyota

Japońska marka samochodów Toyota

Toyota to marka samochodów, których produkcją trudni się japońskie przedsiębiorstwo Toyota Motor Corporation. Firma zajmuje wysokie miejsce na liście koncernów z dużym obrotami. Toyota została założona w 1918 roku. Jej założycielem był Sakichi Toyoda. Przedsiębiorstwo było rozwijane przez jego syna.

Dział produkcji samochodów powstał w 1933 roku. Dwa lata później, firma mogła pochwalić się już prototypem Toyota A1, a następnie Toyota AA. Najpopularniejszym modelem Toyoty stał się model Corolla, który pojawił się w 1966 roku. Toyota może pochwalić się również wprowadzeniem do masowej produkcji samochodu osobowego z napędem hybrydowym. Jest to model Prius, który zaistniał w 1997 roku.

Toyota współpracowała z Astonem Martinem. Efektem tej współpracy była limitowana seria iQ, wytwarzana pod marką Aston Martin. Rok 2014 to wprowadzenie do japońskiej sprzedaży modelu Mirai. Jest to pierwsze auto na wodorowe ogniwa paliwowe produkowane seryjnie. W Polsce funkcjonuje Toyota Motor Poland, które zajmuje się dystrybucją samochodów i części zamiennych.

Zlokalizowane są tutaj także dwie fabryki Toyoty – w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. 11.

leki.cywilizacja.com.pl
Back To Top