Honda Motor Company

Honda Motor Company

Honda Motor Company to japoński koncern o międzynarodowym zasięgu, który zajmuje się produkcją różnego rodzaju pojazdów. Honda produkuje samochody używane Przasnysz osobowe, motocykle, samoloty, skutery, silniki, a także maszyny budowlane i rolnicze.

Zakłady przedsiębiorstwa zlokalizowane są w ponad 30 krajach. Założycielem koncernu był Soichiro Honda, który swoje zainteresowania skupiał właśnie wokół samochodów.

Już jako nastolatek pracował w warsztacie samochodowym, gdzie uczestniczył przy budowie sportowego auta. Własną filię samochodowego warsztatu otworzył w 1927 roku, a w 1930 roku powstała fabryka zajmująca się produkcją pierścieni tłokowych.

Pierścienie te zostały sprzedane Toyocie. Pierwszy samochód, jakim był lekki dostawczak Honda T360, został wprowadzony w 1953 roku.

Honda z uwagi na swoje zamiłowanie do sportowych pojazdów, nie mógł obyć się bez ich produkcji i zajął się seryjnym produkowaniem Hond S500. Obecnie Honda jest jednym z największych producentów samochodowych i z roku na rok rozpoczyna produkcję coraz to nowszych modeli.

Back To Top