Herbata rumiankowa

Herbata rumiankowa

Współcześnie coraz częściej mówi się o tym, że Polacy mają zwyczaj nadużywania środków medycznych. Chętnie sięgamy po specjalistyczne leki przy każdej, nawet niezbyt poważnej dolegliwości. Aby uniknąć zbyt częstego sięgania po farmaceutyki, warto poznać niektóre tajniki medycyny naturalnej – na przykład zastosowanie ziół. Godnym uwagi naparem z pewnością jest herbata przyrządzana z rumianku.

Najbardziej znane lecznicze właściwości tego napoju są dosyć ściśle związane z układem pokarmowym. Od dawna stosowany jest jako środek łagodzący dolegliwości trawienne i bóle brzucha. Ma działanie rozkurczowe i przeciwbakteryjne, co jest dodatkową zaletą w razie pojawienia się stanów zapalnych żołądka czy jelit. Uważany jest za bardzo skuteczny w walce ze wzdęciami, gdyż zapobiega gromadzeniu się gazów w przewodzie pokarmowym.

Warto wiedzieć, że rumianek jest też jednym ze składników, które często pojawiają się w tzw. herbatkach odchudzających. Ponadto napar z biało-żółtych kwiatków wykazuje także działanie rozluźniające. Dobrze jest sięgnąć po niego wieczorem, by złagodzić napięcie i ułatwić sobie zasypianie.

Rzadko kto wie, że równie skuteczne co wypicie filiżanki naparu będzie również… wdychanie jego oparów.

Back To Top